Please reload

Recent Posts

7 Adımda En İyi Karton Bardak Makinesi Seçimi

February 20, 2018

1/3
Please reload

Featured Posts

Kenya-Karton Bardak İmalatçılarının Yeni Pazarı

February 27, 2018

 

Kenya Ambalaj Endüstrisinin Gelecekteki Kalkınma Potansiyelinin Analizi

 

Kenya‘da kişi başına düşen gelirin toplamındaki artışı, paketlenmiş gıdalar ve FMCG’lerin tüketiminin artmasına yol açtı. Bu ambalaj pazarının hızlı büyümesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

 

Bununla birlikte, Kenya’daki kâğıt ambalajın geleceğini etkileyen birkaç farklı faktörler vardır. Kenya’daki ambalaj hammaddelerinin neredeyse tamamen ithalata bağımlı olduğu bildirildiğinden hammadde tedarikçileriyle stratejik ortaklık kurmak ve iyileştirme önlemlerini güçlendirmek ithal reçineler üzerindeki harcamaların azaltılmasına yardımcı olacaktır.

 

Kenya’daki ambalaj pazarında, poliolefinler ise malzeme alanında en çok kullanılan hammaddeler arasındadır.

 

PET, poliolefinlerden sonra ikinci pahalı reçinedir ve gıda ve içecek paketlemesinde yaygın olarak kullanılmasından ötürü piyasaya hâkim olması beklenmektedir.

 

Kenya Üreticileri Derneğine göre Kenya, yılda yaklaşık 250.000 metrik ton kâğıtdönüşümü yapmaktadır. Ambalaj sektörün 40 milyar şilin toplam cirosu, yaklaşık 13.000 kişiyi istihdam ediyor. Kenya bu nedenle birçok kağıt ambalaj malzemesi üretmektedir.

 

Genel olarak, Doğu Afrika Topluluğu’nda dört kâğıt fabrikası bulunmaktadır. Ancak bu yeterli değil ve Kenya hükümeti kâğıt ambalaj endüstrisinin yeniden canlandırılmasını hedefliyor.

 

Kenya’nın önde gelen kağıt ambalaj üreticileri arasında East African Packaging Industries Limited、Dodhia Packaging Limited ve Allpack Industries Limited yer almaktadır.

 

Karton bardak imalatı ile ilgili haberler, bilgiler elde etmek için YALÇİNCUPı takip edin.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us
Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

JVS Elektronik olarak vizyonumuz, müşteri memnuniyeti ve kalite ilkelerinden ödün vermeden gerek yurtiçi gerekse yurtdışında markamızın bilinirliğini arttırmak, karton bardak sektörüne yenilikçi ve kaliteli hizmetlerimiz ile yön vermektir.

HIZMETLERİMİZ

Adres:

İkitelli Osb Mah. Tümsan 1.Kısım 5.Blok Sok.Tümsan 1.Kısım Sitesi 5. Blok Apt. No:3/3  Başakşehir/İSTANBUL

0212 485 30 46

E-Mail: jvs@atcpilleri.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Sahibinden Mağazamız
  • YALCIN CUP PAPER CUP

© 2020 by JVS Elektronik