top of page

Kenya-Karton Bardak İmalatçılarının Yeni Pazarı


Kenya Ambalaj Endüstrisinin Gelecekteki Kalkınma Potansiyelinin Analizi


Kenya‘da kişi başına düşen gelirin toplamındaki artışı, paketlenmiş gıdalar ve FMCG’lerin tüketiminin artmasına yol açtı. Bu ambalaj pazarının hızlı büyümesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.


Bununla birlikte, Kenya’daki kâğıt ambalajın geleceğini etkileyen birkaç farklı faktörler vardır. Kenya’daki ambalaj hammaddelerinin neredeyse tamamen ithalata bağımlı olduğu bildirildiğinden hammadde tedarikçileriyle stratejik ortaklık kurmak ve iyileştirme önlemlerini güçlendirmek ithal reçineler üzerindeki harcamaların azaltılmasına yardımcı olacaktır.


Kenya’daki ambalaj pazarında, poliolefinler ise malzeme alanında en çok kullanılan hammaddeler arasındadır.


PET, poliolefinlerden sonra ikinci pahalı reçinedir ve gıda ve içecek paketlemesinde yaygın olarak kullanılmasından ötürü piyasaya hâkim olması beklenmektedir.


Kenya Üreticileri Derneğine göre Kenya, yılda yaklaşık 250.000 metrik ton kâğıtdönüşümü yapmaktadır. Ambalaj sektörün 40 milyar şilin toplam cirosu, yaklaşık 13.000 kişiyi istihdam ediyor. Kenya bu nedenle birçok kağıt ambalaj malzemesi üretmektedir.


Genel olarak, Doğu Afrika Topluluğu’nda dört kâğıt fabrikası bulunmaktadır. Ancak bu yeterli değil ve Kenya hükümeti kâğıt ambalaj endüstrisinin yeniden canlandırılmasını hedefliyor.


Kenya’nın önde gelen kağıt ambalaj üreticileri arasında East African Packaging Industries Limited、Dodhia Packaging Limited ve Allpack Industries Limited yer almaktadır.


Karton bardak imalatı ile ilgili haberler, bilgiler elde etmek için YALÇİNCUPı takip edin.

#KARTONBARDAKIMALATI #KAĞITBARDAKÜRETİMİ #KOREANPAPERCUPMACHINE #TURKEYPAPERCUP #7OZVENDINGPAPERCUPS #KARTONBARDAK #KOREANMACHİNE #YALCINCUPPAPERCUP #PAPERCUP #PECOATEDPAPER #KARTONBARDAKMAKINASI #PAPERCUPMACHINE #KARTONBARDAKÜRETİMİ #TURKEYPEPAPER

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page