İmalatçılara Müjde: Starbucks Karton Bardakları Artık Ücretli, Yılda 2,5 Milyar Bardak


Dünyanın en büyük kahve marketi zincirlerinden Starbucks, Birleşik Krallık hakkında yeni bir karar aldı. Buna göre Starbucks, geri dönüşümlerin karşılanmadığı gerekçesiyle karton bardaklardan 5 peni ücret alacak.YILDA 2 .5 MİLYAR KARTON BARDAK


Yapılan bir araştırma doğrultusunda Birleşik Krallık bünyesinde senede 2 buçuk milyar adet tek kullanımlık karton bardak tüketildiği belirtiliyor.


Bunun yanı sıra plastik iç astarı kağıttan ayırtmak için ekstra bir çaba gerektiği için geri dönüşüm noktasında ekstra bir masraf daha ortaya çıkıyor. Bu sebepten ötürü birçok karton bardak ya yakılıyor ya da toprak altına gömülmek suretiyle ortadan kaldırılıyor.


Komitenin yayımladığı raporda Cardiff Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya değinilerek bardaklarını geri getirene 25 peni indirim yapılması yerine tek kullanımlık karton bardaklar için 25 penilik ücret alınmasının daha etkili olacağı belirtildi.


Yapılan 25 penilik ücret karşılığında bardak satışları sonrasında karton bardakların senede 300 milyon adet azaltılacağı tahmin ediliyor.


Karton bardak ile ilgili haberler, bilgiler elde etmek için YALÇİNCUPı takip edin.

#KARTONBARDAK #PAPERCUP #KARTONBARDAKMAKINASI #PAPERCUPMACHINE #TURKEYPAPERCUP #TURKEYPEPAPER #PECOATEDPAPER #YALCINCUPPAPERCUP #7OZVENDINGPAPERCUPS #KOREANMACHİNE #KOREANPAPERCUPMACHINE

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Henüz etiket yok.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

JVS Elektronik olarak vizyonumuz, müşteri memnuniyeti ve kalite ilkelerinden ödün vermeden gerek yurtiçi gerekse yurtdışında markamızın bilinirliğini arttırmak, karton bardak sektörüne yenilikçi ve kaliteli hizmetlerimiz ile yön vermektir.

HIZMETLERİMİZ

Adres:

İkitelli Osb Mah. Tümsan 1.Kısım 5.Blok Sok.Tümsan 1.Kısım Sitesi 5. Blok Apt. No:3/3  Başakşehir/İSTANBUL

0212 485 30 46

E-Mail: jvs@atcpilleri.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Sahibinden Mağazamız
  • YALCIN CUP PAPER CUP

© 2020 by JVS Elektronik